Kurucunun Mesajı

image

Merhaba,

Ben Nurşen Şirin, kendimi hayatını “İnsanı tanımaya, gereksinimlerine, gelişimine ve onarımına adamış, tutkulu biri” olarak tanımlayabilirim. Annem, ben henüz 9 yaşındayken mahallenin küçük çocuklarını toplayıp onlara göz kulak olduğumu ve onlarla oyunlar kurup zaman geçirdiğimi görünce "bu mutlaka çocuklarla ilgili bir iş yapar" diye düşünürmüş…

Tüm anneler gibi, derin hisleriyle annem geleceğimi o günden görmüş. Bugünden baktığımda çocuklar ve aileler alanında bir kariyere sahibim. Çocuk Gelişimi lisans eğitim, aileler üzerinde tez yazdığım sosyal hizmetler alanında yüksek lisansım; ve sonrasında aileyi oluşturan fertler üzerine yoğunlaşma arzumun beni yönlendirdiği klinik psikoloji alanında doktoram var. Kendimi geliştirme serüvenimi “bal arısı modeli” olarak tanımlayabilirim. Bütüncül Psikoterapi, Oyun Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Duygu Odaklı Terapi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Gestalt Terapi ,Şema Terapi vb. merak sardım ve eğitimler aldım, almaya devam ediyorum. Çünkü insanın, tüm yaşam evreleri ve psiko-sosyal, kültürel yönleriyle, bütüncül ve engin bir varlık olduğunu biliyorum. Hayat bana çocuklarla, gençlerle, yetişkinlerle, ailelerle ve yaşlılarla çalışma fırsatı verdi ve insanın uğradığı bütün yaşam döngülerini anlama; insanların ruhuna dokunabilme ve hayatlarını değiştirmelerine yardımcı olma fırsatı buldum. Bu deneyimler ve öğrenme süreci benim zenginliğim haline geldi.

Biliyor musunuz? Bir tutkum daha var. Ben bir çocuk masalları yazarı ve anlatıcısıyım. Şimdiye kadar yayınlanmış birçok masal kitabı ve bir tane de ebeveynler için kitap yazdım. Masal dünyasının bir parçası olmak, masal yazmak, anlatmak, seslendirmek ve çocuklarla paylaşmak asla vazgeçemeyeceğim bir başka hayat kaynağım.

26 yıllık mesleki hayatıma baktığımda, yaşam döngüleri arasında mekik dokuyarak çalıştım. Gözlemlemeye, okumaya, öğrenmeye, deneyimlemeye ve gereksinim duyanlarla paylaşmaya devam ediyorum. Yaşamın her anında ve özellikle “şimdi”yi yani “anı”, bize ait olan tek gerçek zamanı kaçırmamaya özen göstererek kendi içsel yolcuğumu sürdürüyorum. Çünkü önemli olan insanlık durumumuzu inşa etmek, geliştirmek… Duyarlı ve coşkulu bir öğrenme serüvenimin temel motivasyonu bu.

İnsanlığa bir borcum olduğunu düşündüm ve biriktirdiklerimi paylaşmak için Çekirdek Oluş Gelişim Ve Güvenli Bağlanma Danışmanlık Merkezi’ni kurdum. Bu merkezle çocuklardan ergenlere, bireylerden ailelere uzanan geniş bir yelpazeye yaşantısal yolculuklarında deneyimlerimle eşlik etme fırsatı buluyorum.

Sevgilerimle…

Dr.Nurşen Şirin (Aile Danışmanı –Çocuk Gelişimi Uzmanı)